Mislim in pišem- torej sem!
Pričakovanja nas spremljajo od rojstva do smrti. Sprva so zelo preprosta. Otrok pričakuje, da ga bo mama vzela v naročje, da bo dobil kos kruha z evrokremom in ne z marmelado (!), topel objem in občutek varnosti. Malo večji otrok pričakuje pohvalo za lepo narisano hišo ali dobro oceno v šoli. Če pohvale ni, je razočaranje veliko, četudi odrasli mislijo, da gre le za malenkosti. Ko odraščamo, se začnejo spreminjati tudi pričakovanja. Mlad človek pogosto pričakuje, da bo življenje pravično. Verjame, da bo trud vedno nagrajen, da bo ljubezen trajala večno in da bodo prijatelji ostali zvesti. A življenje nas prej ali slej nauči, da ni vedno tako. Nekateri pridejo do cilja po bližnjici, drugi pošteno garajo, a žal, kljub temu ostanejo praznih rok. Zgodi se celo to, da nas oseba, ki ji zaupamo, razočara bolj kot največji sovražnik. V srednjih letih se pričakovanja pogosto vrtijo okoli družine, doma, službe in zdravja. Ljudje pričakujejo, da bodo otroci hvaležni, partner razumevaj...